b

Nėštumo kalendorius

  >  Projektai   >  KALBA TĖVAI. Video projektas, griaunantis stereotipus
kalba-tetis

KALBA TĖVAI. Video projektas, griaunantis stereotipus

2020 m. pavasarį startavo nauja „Nėštumo kalendoriaus“ iniciatyva „YouTube“ platformoje „Kalba tėvai“. Iniciatyvą sudaro dvi dalys: „Kalba tėtis“ ir „Kalba mama“.

  • „Kalba tėtis“ – tai pokalbiai su į tėvystę įsitraukusiais ir savo patirtimi su kitais tėčiais pasidalyti norinčiais tėvais. Šių pokalbių tikslas – griauti įsitikinimą, kad vaikai yra tik mamos reikalas. Vaikai – visos šeimos džiaugsmas, rūpestis, atsakomybė, vargas ir laimė.
  • „Kalba mama“ – pokalbiai su veikliomis moterimis, kurios tapusios mamomis nepasidavė visuomenės primestiems lūkesčiams bei stereotipams apie tai, kas yra gera mama, ir neprarado asmeninių bei profesinių ambicijų. Užuot prisiėmusios standartinės namų šeimininkės pareigas, šios moterys kuria verslus, keliauja, augina vaikus ir pačios auga kaip asmenybės.

Bendras projekto tikslas – paskatinti vyrą ir moterį būti vieningus, lygiaverčius ir gebančius išgirsti vienas kito poreikius partnerius šeimoje. To rezultatas – geresnė tiek vyrų, tiek moterų emocinė sveikata, daugiau galimybių moterims, tapus mamomis, išlikti darbo rinkoje ir prisidėti prie bendro ekonomikos augimo, padidėjęs tėčių įsitraukimas į vaikų ugdymo bei priežiūros procesus, o tai leidžia užmegzti glaudesnį ryšį šeimoje.

Šių tikslų siekiame kalbindami tėčius ir mamas apie jų asmeninę patirtį auginant vaikus. Iš pokalbių su tėvais pastebimos tendencijos – nepalankus visuomenės, o ypač kitų vyrų, požiūris į tėčius, nusprendusius imti tėvystės atostogas, aukštai iškelti lūkesčiai moterims pilnai pasirūpinti vaikais ir vyru, kol šie uždirba pinigus bei kiti stereotipai, kurie vis dar yra gana gajūs ir kenkia tiek pilnaverčiams santykiams šeimoje, tiek pilnaverčiam socialiniam šeimos narių gyvenimui.

Giedrius Neverdauskas. Tėtis, skaitantis knygas.

ILGALAIKIAI PROJEKTO TIKSLAI:

  • nagrinėti ne tik darbų ir vaiko priežiūros pasidalinimo šeimoje klausimus siekiant paneigti stereotipus ir paskatinti lygiaverti partnerių  įsitraukimą į šeimos gyvenimą, bet ir paliesti rimtesnes problemas – smurto šeimoje, artimoje netekties, psichologinių ir psichinių sutrikimų temas ir kt.
  • seminarai ir paskaitos, nukreipti būtent į tėčius ir kuo jie gali padėti nėščiajai bei tik ką vaikelio susilaukusiai moteriai;
  • atsižvelgiant į tėvų pasisakymus bei nuomonę ir sveikatos specialistų, psichologų įžvalgas, parengti atmintines tėčiams ir dalyti kartu su „Nėštumo kalendoriumi“.

Andrius Burkša. Pagarbi tėvystė ir gimdymas karantino metu.

Tam, kad galėtume įgyvendinti šiuos tikslus, šiuo metu ieškome projekto partnerių bei rėmėjų. Visus, norinčius prisidėti prie iniciatyvos augimo, kviečiame susisiekti jurgita@nestumokalendorius.lt.

Komentarai